Градинарска салата на скара

Изненадете ги пријателите со едноставно подготвена салата на скара. Тој вкус на зеленчукот допрен со ќумур ќе ù даде посебен шмек на салатата.

Зашеќерени бадеми со цимет

Префинета елеганција на овие вкусни јаткасти плодови...

Свежа салата од тенко сечкани краставички

Совршен летен ручек... Оваа салата можете да ја јадете наместо цел оброк или да ја комбинирате. Свежа е, лесна и заради начинот на кој се исечкани краставичките во неа, е многу „послатка“ за јадење...
Датум: 20 авг 2011
, Автор:

Мохито од ананас на скара

Сакате да направите летна коктел-журка во вашиот двор? Научете како да правите тропско мохито од ананас и изненадете ги вашите пријатели со една незаборавна забава.

Индиски пудинг со афион

Почувствувајте го вкусот на Индија преку пудинг од ориз со индиски ореви и зрнца афион...

Најбрзиот чоколаден колач

Ова е најбрзиот и најлесниот чоколаден колач кој некогаш воопшто ќе го направите.

Џус од лубеница

Овој џус може да си го направите секогаш кога ќе ви треба вистинско ладно освежување, а ќе биде огромно изненадување за пријателите и блиските.

Сорбет од лубеница и мохито

Лудо освежителен десерт...

Овошни сладоледи

Најздравите сладоледи се пред вас. Направете ги и лижете без да се грижите за килограмите...

Овошни коцки мраз

Во ледени чаеви, ладни овошни сокови или во обична вода, овие овошни коцки мраз со шумско овошје ќе ви бидат вистински хит ова лето.

Крем Софија

Одличен десерт со кој ќе ги изненадите најблиските по семејниот ручек...

Алкохолна лимонада со манго

Малку поинаква лимонада од онаа на која сте навикнале да ја пиете. Оваа е само за возрасни, каде мангото е вистинска ѕвезда. Споделете ја со најблиските и уживајте...