6 креативни начини да направите јајце на око

Применете некој од овие кул начини да си приготвите уникатно јајце на око во облик на круг, цвеќе или срце, кои не само што изгледаат интересно, туку имаат и одличен вкус. Бонус: вашите гости ќе бидат воодушевени! :)

Индиска крем салата со многу зеленчук

Превкусен прилог кој можете да го послужите со секаков ручек...

Вкусна тортичка со парчиња чоколадо

Ова е вкусна тортичка во шолја која ќе ве заслади и ќе ви го направи денот поубав.
Датум: 05 окт 2013
, Автор:

Торта со многу чоколадо и свежи малини

Чоколаден десерт кој ќе ве натера да си ги лижете прстите...

Вкусно рижото со печурки

Рижото на кое нема да можете да му одолеете...

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор:

Печени полнети компири со фил од пица

Две од вашите омилени јадења во едно...

Феноменални полнети домати со интензивен вкус

Вкусови кои се надополнуваат за долго уживање...

Овошен коктел кој го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението

Кивите, лимонот и портокалот ќе му обезбедат на вашето тело витамин Ц и хранливи материи кои ќе го подобрат вашиот имунитет.

Погача-лепче со маслинки

Вкусна погача за целото семејство
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Ориз подготвен на мексикански начин

Здрав и вкусен ориз кој се подготвува многу лесно...