„Нутела лава“ – неодоливо чоколадно задоволство

Ова е одличен десерт кој можете да го сервирате по семејниот ручек, супер идеја за да го изненадите вашиот партнер, или пак слатко изненадување за вашите најмали како награда бидејќи биле послушни. Па кој не сака Нутела?
Датум: 20 сеп 2013
, Автор:

Неодолива крем-салата со пченка и кисели краставички

Салата која ќе можете да ја послужите како додаток на трпезата, да ја ставите во сендвич, тако или да ја јадете во комбинација со ориз...

Топли топчиња од компир полнети со кашкавал

Вкусни топчиња од компир кои се топат во уста...

Природен и здрав чоколаден пудинг

Подгответе го брзо, јадете го уште побрзо
Датум: 15 сеп 2013
, Автор:

Крцкави шницли од компир

Вкусен пржен компир на еден поинаков начин...

Панирани стапчиња од моцарела

Топло предјадење за поголемо уживање во оброкот...

Чоколаден неодолив ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас...

Време е за есенска детоксикација

За да си ја повратите силата и да го подготвите организмот за новата сезона, направете го овој напиток од само четири состојки...

Вегетаријанска лазања со спанаќ

Лазања без месо, која никогаш нема да ви се здосади...

Шпански омлет со компири

Одличен појадок или вечера за целото семејство...

Превкусни брускети со чери домати и моцарела

Предјадење од кое ќе ги лижете прстите...

Енергетски чоколатца кои можете да ги направите дома

Брзо, лесно и едноставно, без потреба од печење...