Магичната комбинација од мед и цимет

Вкусната комбинација на мед и цимет со векови наназад се смета за навистина лековита и благотворна. Всушност, античките народи верувале дека е еликсир на здравјето и младоста.

Чоколаден милкшејк од пиво

Обожавате да пиете пиво и го обожавате вкусот на чоколадо... Еве една идеална летна напивка за вас, која совршено ги обединува двата вкуса.
Датум: 17 јун 2012
, Автор:

Смрзнати киви на стапче, обложени со чоколадо

Направете си сами 100% овошен сладолед за само неколку минути...

Едноставни и освежителни летни коктели

Имате ли планови за вечерва? Што велите за несекојдневна коктел-забава со најблиските?

Десерт со пишкоти, шлаг и јагоди

Изненадете ги пријателите и сите уживајте во единствениот вкус на пишкоти со јагоди и шлаг.

Утринска гозба

Како резултат на различните традиции, навики, култури, постојат различни видови појадоци. Запознајте се со најпопуларните во светот.
Датум: 30 апр 2012
, Автор:

Во пресрет на 1 Мај: Бањалучки ќебап

Бањалучкиот ќебап во лепиња се смета за еден од најславните брендови на Бања Лука. Единствен е по својот изглед, вкус и начин на сервирање...

Тропскиот вкус на смудито

Ви нудиме три здрави и вкусни рецепти за убав и енергичен викенд...
Датум: 22 апр 2012
, Автор:

Неодолив шлаг од кафе

Вкусен спој на вашиот омилен напиток и еден универзален десерт...

Шејк од малини и диња

Подгответе се за вкусно пролетно уживање...
Датум: 15 апр 2012
, Автор:

Вкусно смуди од шумски плодови

Брзо, едноставно и диетално смуди од шумски плодови. Се приготвува за неколку минути и има одличен вкус.
Датум: 08 апр 2012
, Автор:

Чоколадни срца

Кој би можел да им одолее на вкусни чоколадни срца со џем од вишни?