Бисквит тортичка во шолја

Тортичката со бисквити ќе ви помогне да ги изненадите најблиските и да се разгалите себеси дозволувајќи си вкусно чоколадно задоволство.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

Коктел со кој ќе го исчистите организмот од сите токсини

Храна и пијалаци во изобилство звучи како гурмански сон, но сепак вашите бубрези нема да се согласат со тоа...

Крцкави печени компири со фета

Крцкав компир како прилог за вашиот ручек...

Мини тортички на стапче со фил од бело чоколадо

Сте слушнале ли за тортички на стапче? Налик на слатки мали лижавчиња, кои можете да ги направите во каква било боја или вкус. Неверојатно креативни и одлични за секоја прилика.
Датум: 20 окт 2013
, Автор:

Сочни лазања ролни со неодолив вкус

Ручек кој редовно ќе го правите...

Домашно чоколадно фонду

Не знаете што е чоколадно фонду? Тоа е онаа вкусна, чоколадна смеса во која се натопуваат парчиња јагоди, банани и слични овошја на стапче. Неодоливо искуство за кое ќе ви треба кратко време и малку мака.

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...

6 креативни начини да направите јајце на око

Применете некој од овие кул начини да си приготвите уникатно јајце на око во облик на круг, цвеќе или срце, кои не само што изгледаат интересно, туку имаат и одличен вкус. Бонус: вашите гости ќе бидат воодушевени! :)

Индиска крем салата со многу зеленчук

Превкусен прилог кој можете да го послужите со секаков ручек...

Вкусна тортичка со парчиња чоколадо

Ова е вкусна тортичка во шолја која ќе ве заслади и ќе ви го направи денот поубав.
Датум: 05 окт 2013
, Автор:

Торта со многу чоколадо и свежи малини

Чоколаден десерт кој ќе ве натера да си ги лижете прстите...

Вкусно рижото со печурки

Рижото на кое нема да можете да му одолеете...