20 март 2018 | Кафе пауза

За фантастична и женствена фризура: Трик со цедалка и фен

Верувале или не, цедалката што ја користите во кујната е одлична алатка за совршени кадрици.

Бидете позитивни: Животната среќа е клучна за успех во кариерата

Позитивната психологија може многу да ни користи во секојдневниот живот.

Изненадувачко истражување открива дека ниту еден човек не е целосно хетеросексуален (или хомосексуален)

Една физиолошка студија спроведена од страна на Универзитетот Корнвел сугерира дека човечката сексуалност е флуидна.

25 факти за хороскопските знаци кои секој би требало да ги знае

Постојат неколку зодијаци (хороскопи) – Кинески, Индиски, Западен и слично. На оваа листа ќе се посветиме на Западниот кој е и најраспространет.

7 грешки во исхраната што можат да предизвикаат силни главоболки и мигрени

Вашата исхрана исто така може да влијае на вашето расположение.

Тајни состојки кои познатите готвачи сакаат да ги користат

Овие луѓе не станале познати правејќи ги работите како сите други. Кога станува збор за готвење, тие се вистински уметници.

Разочарувачко сознание: Кога жените престануваат да изгледаат младо?

Што ако ви кажеме дека и покрај сиот труд, сепак постои одредена возраст кога жените едноставно престануваат да изгледаат младо?

8 совети за природно ослободување од стриите

Стриите најчесто се поврзуваат со бременост, но можат да се појават и поради многу други причини како нагло слабеење или дебелеење.

Последното предупредување на Стивен Хокинг за човештвото

Генерално, неговото предупредување гласи: „Напуштете ја Земјата или соочете се со изумирањето на човечкиот род“.

10 видови храна и пијалаци кои ќе направат вашето тело да мириса одлично

Иако мирисот на телото е одреден од гените, сепак може да зависи и од храната што ја консумираме.

Неверојатни фотографии: Оваа жена активно учествувала во нејзиното породување со царски рез

Оваа супержена сакала да биде целосно вклучена во нејзиното трето породување по компликациите што ги имала со претходните.