За фантастична и женствена фризура: Трик со цедалка и фен

Верувале или не, цедалката што ја користите во кујната е одлична алатка за совршени кадрици. Некои жени дури велат дека овие кадрици изгледаат многу поубаво и поприродно отколку кога користат преса за коса или фигаро. Тие делуваат како мали федерчиња што се разлетуваат на секое движење.

za-fantastichna-i-zhenstvena-frizura-trik-so-cedalka-i-fen

Сè што треба да направите е да ја поделите косата во неколку делови, додека е уште мокра, и така дел по дел да ја ставате во цедалката додека ја сушите со фен, притоа држејќи ја во висина на главата. Погледнете го следново видео за подетални инструкции и пишете ни дали сте задоволни ако решите да го пробате овој трик!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар