22 март 2018 | Кафе пауза

Домашен рецепт за переци со точки

Вкусна закуска за секој дел од денот!

5 нешта што ќе ги научите откако ќе се вселите заедно со вашиот вереник

Ќе дознаете дека двајцата имате различна дефиниција за „чисто“

ТВ серија: Криптон (Krypton)

Две генерации пред уништувањето на Криптон, Сег-Ел, дедото на легендарниот Супермен, ќе мора да се откаже од сè за да ја спаси својата планета од неверојатна закана

Легално русокоса: 10 поучни лекции од непоколебливата Ел Вудс

Оваа омилена филмска русокоса беше отелотворена од страна на актерката Рис Витерспун која денес го слави нејзиниот 42-ри роденден.

4 едноставни начини да додадете повеќе боја во вашиот дом

Можеби на почетокот ви се допаѓале белите ѕидови во домот, но со текот на времето сакате промена...

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Прочитајте ја целосната порака на Џена која ќе ви докаже дека има многу поважни работи од изгледот кога станува збор за љубовта...

Научниците откриваат: 12 чудни знаци кои укажуваат на висока интелигенција

Се покажало дека вашата висина, тежина, должина на прстите, па дури и бојата на очите можат да го покажат вашето ниво на интелигенција.

Инспиративни цитати што ќе ве потсетат дека простувањето може да ве направи посилни

Ако простите, не значи дека треба да заборавите што се случило, туку да се ослободите од негативните емоции.

Смрзнати пејзажи раскажуваат зимска приказна за европските шуми покриени со снег

Студот продолжува, а германскиот фотограф Килиан Шонбергер решил да ги фотографира последните зимски денови и да го направи серијалот „Зимска приказна“.

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Идеите за тетоважи поврзани со хороскопските знаци се бесконечни.

10 познати личности кои успеале да влезат во Гинисовата книга на рекорди

Гинисовата книга на рекорди секоја година одобрува околу 6.000 рекорди од 50.000 аплицирања. Па не е ни чудо што некои од овие рекорди ги држат познати луѓе.
12