Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Уште од самите почетоци на Интернетот постојат луѓе кои пишуваат злобни и навредливи коментари. Најчесто станува збор за несигурни поединци кои сакаат да ги омаловажуваат другите само за да се чувствуваат подобро. Кога фотографката и блогерка Џена Качер добила порака од човек кому не му се верувале дека успеала да „фати“ толку згоден сопруг, таа решила да ја неутрализира моќта на хејтерот со тоа што го споделила целото нејзино искуство и го претворила во инспиративна порака.

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Џена и нејзиниот сопруг се во брак веќе 11 години и многу се вљубени. Џена е прекрасна, здрава и успешна жена, а Дру е грижлив сопруг и фитнес тренер. Џена признава дека физичкиот изглед на Дру понекогаш ја загрижува кога ќе се погледне себеси во огледало.

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар