30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Повеќето луѓе обожаваат тетоважи и ги ставаат во прва прилика. Но, како да знаете што да тетовирате без да зажалите подоцна поради тоа? Дефинитивно не е препорачливо да го тетовирате името на вашиот партнер, но можете да одберете нешто посигурно, како што е вашиот хороскопски знак. Идеите за тетоважи поврзани со хороскопските знаци се бесконечни. Овој пат ќе ги разгледаме оние инспирирани од знакот Рак. Доколку сте припадници на овој знак сигурно ќе ви се допаднат следниве тетоважи, а можеби ќе ве поттикнат и вие да си го насликате телото со некое вакво уметничко дело…

Ѕвездена тетоважа

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Розовото е секогаш модерно

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Тетоважа за сите Ракови

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Само планетите, месечината и ѕвездите се граница

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Некои луѓе ги сакаат самите ракови

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Минималистичко и слатко

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Слатка тетоважа за луѓето кои го делат истиот хороскопски знак

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Едноставно а сепак уникатно

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Креативна тетоважа за оние кои не се плашат од боите

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

А еве една и за оние кои не ги сакаат боите

30 тетоважи што ќе им се допаднат на припадниците на знакот Рак

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар