14 март 2018 | Кафе пауза

Фотограф прави прекрасни фотографии од совршено несовршени кучиња

„Упорноста на животните да ја надминат секоја пречка никогаш не престанува да ме воодушевува.“

Безглутенска чоколадна торта со кокосово брашно

Таа е идеална за сите што избегнуваат пченично брашно, а сакаат благо!

Тест: Изберете крилја и откријте ги вашите вистински моќи

Секој човек има свои скриени таленти и квалитети, но многумина не се ни свесни дека ги поседуваат.

5-те хороскопски знаци што никогаш не покажуваат емоции

Тие попрво би ги закопале своите емоции отколку да признаат дека ги чувствуваат...

Науката открива: 9 ужасни фактори кои би можеле да придонесат за крајот на светот

Добрите вести се што авторите на истражувањето не се убедени дека сме осудени на пропаст.

5 игри во врските на возрасните и како истите да ги спречите

Погледнете кои се најпопуларните „игри“ на возрасните, како да ги препознаете и што да правите во врска со нив.

11 интересни футуристички направи што можете да ги купите уште денес

Овие 11 навидум футуристички направи можат навистина да ви го олеснат животот, а најдоброто од сè е што можете да ги купите уште денес.

Приказна за непотребното жртвување: Како сами си го уништуваме животот?

Низ ходникот шетаат луѓе цврсто држејќи ги во раце нивните желби, способности, кариери, таленти, можности...

Зошто сè уште немаме пронајдено лек за рак?

Еден од двајца луѓе ќе добие рак во некој период од неговиот живот. Овој застрашувачки факт го поттикнува очигледното прашање: Зошто сè уште не постои лек?

6 природни засилувачи на енергија кои се одлични за чувствителните луѓе

Овие засилувачи се многу поздрава алтернатива за енергетските пијалаци бидејќи не содржат адитиви и се полни со витамини, минерали и хранливи материи.

Научно докажано: Мажите живеат подолго ако се венчаат со интелигентна жена!

Најновите истражувања покажале дека жената со голема интелигенција и остар ум може да му го продолжи животот на мажот.

Постои само еден начин да се реши оваа логичка задача! Можете ли да ја решите?

Задачата е едноставна, но само вистинските генијалци можат да ја решат точно оваа загатка.
12