5-те хороскопски знаци што никогаш не покажуваат емоции

Изразувањето на емоциите не им доаѓа на сите луѓе природно, а некои пак толку се плашат да ги покажат што целосно ги кријат во себе, па делуваат ладно и незаинтересирано иако воопшто не се такви. Во продолжение следуваат токму тие 5 знаци, кои попрво би ги закопале своите емоции отколку да признаат дека ги чувствуваат…

5-те хороскопски знаци што никогаш не покажуваат емоции

1. Водолија

Тие едноставно не сакаат да покажуваат емоции затоа што мислат дека тоа ќе направи да изгледаат ранливо. Затоа и попрво би одржувале растојание отколку да се отворат некому и да му дозволат на светот да види дека не се толку силни колку што тие самите сакаат да мислат.

2. Скорпија

Скорпиите ја поврзуваат отвореноста на емоциите со можноста да бидат издадени, па затоа и не сакаат да кажуваат што чувствуваат. Тие сметаат дека е подобро да ги избегнат емоциите отколку подоцна да се справуваат со несаканите последици што можат да произлезат од нив.

3. Девица

Тие ги кријат своите емоции, заедно со ранливоста зад беспрекорниот перфекционизам. На прв поглед изгледа како да имаат одговор за сè, но реалноста е дека тие се само многу добри актери што лесно се адаптираат на ситуацијата.

4. Близнаци

Близнаците не можат да поднесат некој да ги смета за ранливи па затоа и постојано се прилагодуваат на луѓето со кои се во друштво. Бидејќи тие постојано ја кријат другата страна од својата личност, никој не може да ги запознае во целост и токму тоа прави да се чувствуваат многу посигурно.

5. Бик

Тие ги кријат емоциите и ранливоста зад тврдоглавоста, па затоа и често оставаат впечаток дека се многу силни и недопирливи. Вистината е дека на овој начин тие само се штитат себеси и го кријат фактот дека не умеат да се носат со чувството на ранливост.

Прочитајте и како секој хороскопски знак ги искажува своите емоции!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар