Фотограф прави прекрасни фотографии од совршено несовршени кучиња

Во продолжение ќе запознаете дел од најслатките кучиња што некогаш сте имале можност да ги видите. Тие преживеале застрашувачки ситуации, останале без окце, се бореле против тешки болести, изгубиле ноџе… но и покрај сè, тие не дозволиле ништо да го сруши нивниот дух и на тој начин стануваат едни од најголемите инспирации што можете да ги најдете во денешниот свет. Особено ако се борите со физички инвалидитет! Овие кучиња ќе ве научат дека убавината на душата е тоа што е важно и дека не постои ништо што може да ја победи вашата добрина, отпорност и сила!

„Упорноста на животните да ја надминат секоја пречка никогаш не престанува да ме воодушевува. Тие го живеат животот најдобро што можат, и од нив научив многу за гледањето на позитивната страна на секоја ситуација, како и за фактот дека откажувањето никогаш не е опција“, вели фотографот.

Араја била згмечена во матката на мајка си

(1) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Миа ги изгубила и двете очи

(2) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Ова слатко куче живее само со едно око

(3) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Џеси ги обожава своите тркала

(4) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Бали Пип страдала од шуга

(5) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Џак бил роден со деформирани екстремитети

(6) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

И Вегемајт изгубил едно око

(7) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Бандит бил жртва на напад со киселина

(8) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Рубен и Киша не одат никаде без своите тркалца

(9) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

И овие кучиња имале шуга

(10) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Бубамара била родена слепа

(11) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Раул е вистински фраер со овие тркала

(12) fotograf-pravi-prekrasni-fotografii-od-sovrsheno-nesovrsheni-kuchinja-www.kafepauza.mk

Погледнете ги и овие забавни фотографии од кучиња коишто нема да можете да ги гледате без да се изнасмеете!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар