26 март 2018 | Кафе пауза

3 идеи за уникатна декорација на велигденските јајца

Здодеано ви е од еднобојните велигденски јајца што секоја година исто изгледаат и никако не се издвојуваат?

Тест на личноста: Откријте во кој дел од заљубувањето најмногу уживате

Овој тест на личноста е брз и лесен начин да дознаете што е тоа што толку ве привлекува кај љубовта.

За животот и смртта: Нема ништо пострашно од загубата на блиска личност

Вреди да се запрашаме што е потешко: Да се изгуби сопствениот живот или да се изгуби животот на блиска личност?

Каде оди салото кога слабееме? Одговорот ќе ве изненади!

Во истражувањето учествувале 150 професионалци кои имале свои теории за ова прашање. Повеќето од нив дале погрешен одговор.

20 необични употреби на есенцијалните масла

Секое масло има свои придобивки, па важно е да знаете барем дел од нив.

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Алан Џоунс-Ман е дизајнерка од Лос Анџелес која започнала со декорирање торти во 2013-та година.

Што сака секој хороскопски знак од животот?

Ќе откриете дека сите ние имаме слични цели. Обично овие цели се поврзани со три исти теми – семејство, дом и кариера.

Што прво правите од сабајле и што открива тоа за вашиот карактер?

Начинот на кој го започнувате денот може да открие многу за вашите животни приоритети.

Храна во вашиот дом која може да предизвика халуцинации

Знаевте ли дека во вашиот фрижидер се наоѓаат продукти кои можат да ви предизвикаат халуцинации?
12-те најчудни диети кои луѓето навистина ги следат
off

12-те најчудни диети кои луѓето навистина ги следат

Диетите се опкружени си многу митови, претпоставки, но и луди и идеи. Па, погледнете некои од најлудите идеи кога станува збор за држење диета.