Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Алан Џоунс-Ман е дизајнерка од Лос Анџелес која започнала со декорирање торти во 2013-та година. Таа создава неверојатни ремек-дела кои изгледаат како килими. Дизајнерката ги нарекува своите креации „бушави торти“, а кога ќе ги погледнете ќе ви стане јасно и зошто. Освен овие торти, Алан создава и други десерти кои можете да ги погледнете на нејзиниот веб-сајт. Во меѓувреме, уживајте во нејзините најдобри ремек-дела…

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Неверојатни шарени торти кои изгледаат како килими

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар