18-годишна уметница го воодушевува светот со своите ремек-дела и успева да ги продаде за 10 илјади долари

Димитра студирала на Миланскиот институт за уметност, училиште што е водено од страна на нејзините родители, познатите артисти Џон и Ели Милан. Тие отсекогаш ја охрабрувале да пробува нови начини да ја продава својата работа и имала среќа да може да учи од нивното искуство. Таа исто така верува и дека секој артисти што е посветен целосно не цртањето може да заработи доволно за живот и да стави крај на идејата „артист што гладува“. Погледнете дел од нејзините неверојатни ремек-дела што таа успева да ги продаде и по 10 илјади долари.

(8) 18-godishna-umetnica-go-voodushevuva-svetot-so-svoite-remek-dela-i-uspeva-da-gi-prodade-za-10-iljadi-dolari-www.kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар