Животот со мачки не е воопшто едноставен... но тоа не нè спречува да ги сакаме!

Животот со мачки не е воопшто едноставен… но тоа не нè спречува да ги сакаме!

Мачките не се грижат за вашите правила, а понекогаш изгледа и како да не се грижат ни за вас. Зошто инаку би ви се покакале во лавабото или би седнале на вашата пица? И поради некоја причина ние, будалестите луѓе, сè уште безрезервно ги сакаме. Во продолжение следуваат урнебесни фотографии што покажуваат како мачките сакаат да живеат, грижејќи се само за себе и за својата удобност…

1. Си направивме наша мачешка врата

(1) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

2. Ако јас не јадам пица, не може ни ти да јадеш

(2) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

3. Кучето кај сака нека спие, овој кревет е мој

(3) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

4. Можеби е време да разговараме за промените на телото

(4) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

5. Твое бебе може да спие и на подот, ако ме прашуваш мене

(5) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

6. Можам да бидам и пајак, не е проблем

(6) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

7. Мислиш дека постои сценарио во кое би изгубила на шах?

(7) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

8. Нема време за твоите човечки обврски

(8) zhivotot-so-machki-ne-e-voopshto-ednostaven-no-toa-ne-ne-sprechuva-da-gi-sakame-www.kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар