Овошен сладолед со банана и шумско овошје кој можете веднаш да го јадете

Овошните сладоледи се идеални освежувачи во летниот период – нѐ засладуваат и истовремено се грижат за нашата линија.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Кујнски трик за зачувување на свежината на салатите

а да ѝ го продолжите траењето и да ја задржите комплетната свежина како во моментот кога сте ја купиле, послужете се со овој кујнски трик, кој ќе ви ја спаси салатата, а богами и домашниот буџет.
Датум: 20 јун 2014
, Автор:

Вкусен шејк од шумско овошје

Летно освежување за само 10 минути!

3 вкусни грицки за „лапање“ без грижа на совест

Потребни ви се само основни состојки и вашите омилени зачини за да ги претворите во незаменлива закуска, која ќе сакате редовно да ја приготвувате.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

4 ладни салати со тестенини

Неколку рецепти за салати со тестенини кои се многу вкусни кога се ладни, а и брзо ќе ве најадат.

Здрав напиток од нане за освежување во топлите денови

Заедно со вежбањето и здравата исхрана, секако мора да водите сметка и за тоа што пиете. Еве идеја за еден вкусен и здрав напиток.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

3 слатки десерти со Орео колачиња

Замислете си вкусни Орео колачиња. Сега замислете ги истите како состојки во вашиот десерт.
Датум: 08 јун 2014
, Автор:

Ништо полесно! Домашен сладолед од само 3 состојки

Променете го мислењето дека за домашен сладолед ви требаат многу состојки, труд и време. Овој овошен сладолед ќе го направите брзо и лесно, а основната состојка која ви е потребна се бананите.
Датум: 07 јун 2014
, Автор:

Сок од сладок компир за одлична кожа и посилен имунолошки систем

Можеби слаткиот компир не е нешто по што би посегнале за да го ставите во соковник, но за разлика од обичните компири, тој е и многу вкусен и многу корисен.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Совршен десерт за љубителите на млекото: Трилече (Tres Leches)

Пенесто задоволство кое не смеете да го пропуштите!

Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Колач од Нутела и бисквити: Супер брз рецепт без многу филозофии

Совршен спој на Нутела и бисквити за кој не ви треба рерната ниту искуство во кујната...
Датум: 31 мај 2014
, Автор: