18 март 2018 | Кафе пауза

3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерни кујнски елементи

Со малку труд и правилна грижа, мермерната помошна маса ќе ви трае цел живот. Па погледнете некои од најважните совети кои треба да ги знаете.

Како навистина изгледа животот со анксиозност?

Анксиозноста има една цел – да ги уништи луѓето. За жал, понекогаш успева во тоа...

Вегетаријански рецепт за леб со коприва

Копривата е навистина лековито растение, а вкусот на овој леб ќе ве воодушеви.

5 работи кои им се добро познати на сите ранобудници

Додека повеќето од нас имаат голем проблем со станувањето наутро, овие луѓе најмногу уживаат во утрата.

20 знаци кои покажуваат дека сте „светлински работник“

„Светлинските работници“ се луѓе чија цел е да го разбудат човештвото. Тие се исцелители и духовни учители.

3-те хороскопски знаци кои се најдобрите пријатели за патување

Навистина е важно правилно да одберете со кого ќе патувате, а астрологијата може да ви помогне во тоа.

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишниот Хосе има речиси 750.000 следбеници на Инстаграм благодарение на неговата шарена и забавна веганска храна.