13 март 2018 | Кафе пауза

Зошто спиењето со чорапи е одлично за вашето здравје?

Според истражувачите, спиењето со чорапи може да ви донесе многу здравствени придобивки.

Моќта на судбината: Патиштата на овие сопружници се вкрстиле 11 години пред да се сретнат!

Пријателите на парот ја толкуваат оваа фотографија како знак дека им било судено да завршат заедно.

Прочитајте го овој текст доколку се прашувате дали да останете со вашиот партнер или да заминете

Доколку не знаете дали да останете со партнерот или да раскинете, не сте единствени.

Генијални позадини за десктоп што ќе ве насмеат до солзи!

Дали ви е смачено од обичните слики со природа и цвеќиња што ги користите како десктоп позадини?

Вистински парови или тотални странци: Моќни фотографии ја бришат границата меѓу реалноста и фантазијата

Нејзиниот проект содржи фотографии во кои Мари се преправа дека има сериозна врска со странци кои ги запознала неколку минути пред да ги направи фотографиите.

5 веб-сајтови од кои можете да симнете бесплатни боенки за возрасни

Благодарение на Интернетот, нема потреба да излегувате и да купувате боенки бидејќи има илјадници кои можете да ги симнете бесплатно.

13-те најчудни циркуски точки и изведувачи

На јавноста отсекогаш ѝ било потребно нешто неверојатно, а циркусите се едни од местата што го нудат тоа.

7 работи што менструалната крв може да ги открие за вашето здравје

Ако знаете како треба да изгледа вашата менструална крв, ќе можете да се поштедите од многу опасни заболувања.

6 ситуации во кои можно е пилулите за контрацепција да не делуваат

Ако се земаат правилно, овие апчиња делуваат во 99,7% од случаите. Но постојат ситуации кога контрацепциските пилули можно е да не делуваат.

Што претставува алкалната диета и дали навистина функционира?

Денес постојат толку многу диети и режими на исхрана што е навистина тешко да одлучите кој план е најдобар за вас, а кој е неефективен (па дури и опасен).

Одберете сонце и дознајте ги скриените страни на вашиот карактер

Сонцето отсекогаш имало свое посебно место во религијата и културата.

Обожавате долго да лежите во када со топла вода? Ова ќе ве интересира!

Научниците од Универзитетот Лоуборо спровеле интересно истражување што ќе ве замисли и конечно ќе ви даде легитимно оправдување за вашата желба да се заборавите од лежење во када со топла вода.