Тортиља сендвичи

Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива...

Како да го победите уморот?

Слатките задоволства и алкохолот, заменете ги со овесни снегулки, јаткасти плодови, обезмастено кисело млеко...
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Леден чоколаден десерт

Леден десерт во кој ќе уживаат сите...

Жестоки коктели инспирирани од ликовите во „Одмаздници“

Можеби нема да добиете супермоќи, но сигурно ќе уживате во нивниот остар вкус. :)
Датум: 28 сеп 2012
, Автор:

Смуди од праска, лубеница и јагоди

Освежителен и хранлив пијалак...

Прасиња од тесто

Кифлички со одличен вкус, перфектни за детски прослави и родендени...

Гаспачо – летна доматна супа

Студено, вкусно, освежително и хранливо летно задоволство од шпанската кујна...
Датум: 01 сеп 2012
, Автор:

Пенесто еспресо колаче

Во комбинација со утринското кафе ова колаче е совршено слатко задоволство...

Леден чај Арнолд Палмер

Леден чај богат со лимонов сок кој е извонредно освежување после физички активности во топлите денови...

Магичен коктел кој ќе заблеска на вашата забава

Сакате да направите блескава забава за којашто луѓето вечно ќе зборуваат? Тогаш ви е потребно нешто уникатно како на пример, ваков коктел кој блеска под дејство на црна светлина.

Освежувачка лимонада со лубеница

Освежување со микс од летни вкусови…

Летни пијалаци за рамен стомак

Ова се пет прелога за пијалаци кои ќе можете да ги пиете без грижа, бидејќи не предизвикуваат надуеност и помагаат да ги загубите килограмите.