04 јуни 2018 | Кафе пауза

Скриените таленти на дел од најпознатите ѕвезди

Погледнете некои од скриените вештини на нашите омилени ѕвезди...

Изложени сте на многу стрес? Одберете една карта и дознајте што треба да направите

Одберете една од овие карти и дознајте точно која активност најмногу ќе ви помогне да се изборите со стресот...

Дали науката може да ги потврди реинкарнацијата и астрологијата?

Низ модерната историја, науката и верата имаат различни ставови за астрологијата или задгробниот живот.

Топли цитати за новите, млади татковци

„Да се биде татко е радост без престан.“ – Лијам Нисон

13 комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето

Овие комбинации на храна ќе ве заситат, а истовремено ќе ви помогнат да ги согорите масните наслаги.

10-те најголеми измами во историјата на човештвото

Секој сака добра приказна, а историјата има многу за раскажување.

10 женски трикови што ќе ви се најдат ова лето

Ако ви е потребна мала помош да изгледате и да се чувствувате убаво ова лето, овие женски трикови сигурно ќе ви се најдат.

Првата едноставна направа што го претвора загадениот воздух во чист кислород

Знаевте ли дека дишењето загаден воздух го намалува човечкиот живот за 1 до 2 години?

Брутално искрен јунски совет за секој хороскопски знак

Понекогаш е навистина тешко да се соочиме со нашите недостатоци.

Приказната зад оваа фотографија ќе ви го скрши срцето

Во најмала рака, оваа фотографија е срцепарателна...

10 домаќински трикови со коишто ќе направите старите работи да изгледаат како нови

Во продолжение, прочитајте ги овие 10 неверојатни трикови и состојки, со кои ќе ја вратите оригиналната сјајност на остарените предмети.

Вашиот хороскоп за лето 2018, вели дека е време да ги почувствувате позитивните вибрации

Дали сте подготвени да дознаете што го очекува секој хороскопски знак ова лето? Сигурно сте возбудени, па затоа продолжете да читате...