30 мај 2018 | Кафе пауза

Оваа оптичка илузија ќе ви открие каква личност глумите дека сте во љубовта

Дознајте каква личност глумите во врските така што ќе го забележите првото нешто што ќе ви падне во очи на оваа слика.

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Многу луѓе се изненадени кога ќе видат пар со разна височина, тежина, националност и слично...

10-те фази на созревање во вашите 20-ти

Иако не се случило преку ноќ, се чувствувате како наеднаш да сте престанале да бидете дете.

7 нешта што децата треба да ги научат од своите родители

Сосема нормално е родителите да сакаат да ги заштитат своите деца, но има ситуации кога треба да ги остават сами.

15 факти што докажуваат дека светот е многу почуден отколку што мислиме

Со овие информации не само што ќе научите нешто ново, туку и ќе се расположите.

3 прашања со чии одговори ја отворате третата чакра – центарот на личната моќ

Никогаш не е лошо време да зачекориме во својата личност и да ја согледаме со поголема јасност.

Мозокот и нервниот систем се „јадат“ самите себе ако не спиете доволно

Спиењето и квалитетниот сон се многу повеќе од обновување на потрошената енергија во текот на денот.

Дали јајцата треба да се чуваат во фрижидер и уште 10 други познати митови и вистини за храната

Никој не сака да му се расипува храната што ја купува, па затоа често ја ставаме во фрижидер мислејќи дека на тој начин го продолжуваме (или барем запазуваме) рокот на траење на храната.

7 секојдневни трикови за подобрување на животот

Ако се погледнете себеси пред 5-6 години и се споредите со личноста што сте денес, ќе сфатите дека се случиле многу промени.

Оваа тинејџерка правела селфиња со мајка ѝ 4 години по ред, но последното ќе ви го скрши срцето

Прославувајќи го нивниот прекрасен однос, твитерџиката @nanatat07 и нејзината мајка, си правеле селфиња на секои 6 месеци, со години, но нивната последна заедничка фотографија, расплака многу луѓе на Интернет.

Неверојатни 10-часовни видеа од BBC Earth што ќе ве релаксираат

Видеата траат по 10 часа и на нив се прикажани прекрасни снимки од океанот.
12