Вермонт, САД им нуди 9.000 евра на луѓето што работат од дома ако се преселат таму

Ако работите од дома во голем град и ако се наоѓате во САД, можеби ова е совршена понуда за вас.

Жената што го бара својот дом: „Потекнувам од Југославија, земјата што повеќе не постои“

Уредничката на категоријата за патување на сајтот на BBC, Ања Мутич, одлучила да се врати таму каде што е родена.

Неодолив летен десерт: Коцки од гриз со јагоди

Освежителен, вкусен и едноставен рецепт за неодолив летен десерт.

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Една книжарница од Франција има цел да спои што е можно повеќе луѓе со повеќе книги.

Жена со анксиозност му направила листа на момчето за тоа како да се справи со неа

Според Светската здравствена организација, анксиозноста е едно од најчестите ментални нарушувања.

Овие хороскопски знаци ќе го имаат најдоброто лето досега

Летото е сезона полна со романса луди ноќи, релаксирање, спиење под сонцето...