Волшебна љубовница за која секој маж фантазира: Ова е најверната и најсензуалната жена во зодијакот!

Волшебна љубовница за која секој маж фантазира: Ова е најверната и најсензуалната жена во зодијакот!

Оваа жена се одликува со одлучност, упорност и доследност кон своите цели. Таа е силна, заводлива љубовница која многу очекува од партнерот, но дава двојно повеќе. Нејзините два најголеми квалитети се чувствителноста и трпеливоста. Има блага природа, но тоа не значи дека можете да манипулирате со неа. Ако некој се обиде да ги тестира нејзините граници, ќе го разбуди нејзиниот жесток темперамент.

0-volshebna-ljubovnica-za-koja-sekoj-mazh-fantazira-ova-e-najvernata-i-najsenzualnata-zhena-vo-zodijakot-www.kafepauza.mk_

Станува збор за жената во знакот Бик! Припадничките на овој знак го сокриваат својот темперамент, бидејќи во животот тежнеат кон рамнотежа и сигурност. Не се авантуристи и никогаш нема да ризикуваат, ако тоа би можело да им донесе ненадејни и големи промени. Со самото тоа, тие живеат во едноличност, а сите промени им ги предизвикуваат надворешни фактори. Жената Бик учи од искуството и никогаш нема да ѝ се случи двапати да ја повтори истата грешка.

Жената Бик се смета за еден од најверните знаци. Затоа и таа никогаш не брза во врската, бидејќи ѝ е многу важно целосно да го запознае својот партнер. Само откако ќе биде сигурна дека избрала квалитетна личност, таа ќе се впушти во сериозна врска. А, кога еднаш ќе се предаде, тоа е најчесто засекогаш.

1-volshebna-ljubovnica-za-koja-sekoj-mazh-fantazira-ova-e-najvernata-i-najsenzualnata-zhena-vo-zodijakot-www.kafepauza.mk_

Мажот кој сака да ја освои мора да биде подготвен на многу додворување и заведување, бидејќи тоа е патот до срцето на оваа жена. Оној што ќе ја освои од неа ќе добие многу, бидејќи во природата на жената Бик е да се грижи за другите, заради што во врската ќе се обидува да дава сѐ повеќе додека партнерот ѝ е верен, лојален и додека ѝ дава чувство на сигурност и заштита. Многумина кои го преживеале тоа искуство, ја опишуваат жената Бик како волшебна љубовница.

Одлучни, упорни, реалистични, стабилни, издржливи, толерантни… Дознајте сѐ за жените родени во знакот Бик!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар