Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Првата независна книжарница од Франција, Librairie Mollat, има цел да спои што е можно повеќе луѓе со повеќе книги.

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Пред една година тие го започнале проектот „Не суди ја книгата по корицата“. Вработените во книжарницата почнале да споделуваат фотографии со нив и нивните муштерии во комбинација со слики од кориците на книгите.

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Денес книжарницата има над 64.000 следбеници на Инстаграм кои едноставно се вљубени во оваа креативна промоција на книги.

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Уживајте во некои од најдобрите фотографии.

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Што се случува кога на вработените во книжарниците им станува здодевно?

Погледнете ги и овие забавни фотографии од семејството што не знае да се досадува.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар