Забавни фотографии од семејство што не знае како да се досадува

Кејт Веиланд е сопруга, мајка на три деца и креаторот на оваа прекрасна (и целосно урнебесна) серија фотографии позната како #ourfamilybites. Таа отсекогаш била заинтересирана за фотографијата и уметноста, па затоа и вложила многу години во професионална едукација. Како што времето проаѓало, така таа добивала сè повеќе идеи, особено во областа на фотографиите со принудена перспектива. Овој интерес придонел за создавање голема забава со членовите на своето семејство, како и фотографии што го освоија срцето на сите што имаа можност да ги погледнат.

Погледнете ги и овие фотографии од деца пред и по нивното посвојување што ќе ви го стопат срцето!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар