Освежителен леден кашест пијалак за љубителите на овошните вкусови

Одличен алкохолен пијалак за пречекување на летото!

Потребни состојки:
  • 45 милилитри џин или вотка
  • 90 милилитри свежо исцеден грејпфрут
  • 30 милилитри свежо исцедена калинка
  • 40 грама ледени коцки
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Префрлете го пијалакот во чаша и посолете ги рабовите. Пријатен викенд!

Пробајте го и овој леден кафе коктел!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар