Леден кафе коктел: Темна месечина

Ледено-освежителен пијалак

Леден кафе коктел: Темна месечина

Потребни состојки:
  • 350 милилитри студено филтер кафе
  • 120 милилитри ликер од кафе
  • 120 милилитри рум
  • 1 шише Кока Кола (0.3 литри)
  • 120 милилитри шлаг пена
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки заедно (со исклучок на шлаг пената) и поделете ги во стаклени чаши исполнети со многу лед. Додадете ја шлаг пената на крај и сервирајте.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар