08 мај 2018 | Кафе пауза

Како да спиете во вашата омилена позиција, без да му наштетите на здравјето?

Прочитајте како експертите препорачуваат да спиете во вашите омилени позиции и притоа да останете во беспрекорно добро здравје.

Јапонците се најслабите луѓе во светот. Дознајте ги нивните 8 принципи во исхраната

Дознајте која е тајната за виткото тело на Јапонците, коишто следат специјален систем на исхрана, препорачан од страна на владата.

12 апсурдни глетки кои докажуваат дека уште не сте виделе сè во животот

Обидете се да не искоментирате гласно „Дали е можно?“

Заборавете на стресот така што ќе си помогнете со црн чај, јогурт, чоколада…

Кортизолот е хормон кој во телото зголемено се лачи при стресни ситуации.

Кои се трите најљубопитни хороскопски знаци што обожаваат да озборуваат?

Овие три хороскопски знаци обожаваат да дознаваат нови нешта и да пренесуваат озборувања.

Што да облечете на пролетна венчавка?

Многу треба да се внимава за да не изгледате секојдневно, но и да не ризикувате да претерате со свечениот изглед.

Кои се најскапите книги во светот?

Некои од овие книги имаат историска вредност, а некои се скапи затоа што се доста ретки.

Волшебна ерменска музика за релаксирање

Ваквата музика ќе го намали стресот и ќе им помогне на телото и умот полесно да се поврзат.

Тренирање на интуицијата за подобро донесување одлуки

Интуицијата може да ви биде или пријател или непријател кога станува збор за донесувањето одлуки.

Како да ги контролирате вашите мисли за време на медитација?

Можеби најтешкото нешто за почетниците во медитацијата е фактот дека мислите не престануваат да се појавуваат.

3-те хороскопски знаци со најлоша среќа во љубовта овој месец

Овој месец следниве 3 знаци ќе научат дека одбивањето значи заштита.
12