Кригла пиво или колаче? Па зошто да не и двете?

Штосни колачи кои се одлични за специјални прилики како матурски веселби, 18-ти родендени и разни други домашни забави...
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

Торта од кекси на која не ѝ треба печење

Слатко задоволство богато со многу фил и неодолив шмек на кафе...
Датум: 09 апр 2014
, Автор:

Павлова торта: Брзински рецепт за најпопуларниот пролетен крцкав десерт

Една од најпопуларните пролетни торти со која е поврзана приказната за руската балерина Ана Павлова...
Датум: 05 апр 2014
, Автор:

Ви треба десерт во последен момент? Направете ја оваа генијална торта од сладолед!

Ако немате време да подготвите десерт, а очекувате гости, оваа едноставна торта ќе биде одлична опција за послужување.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Чоколадирани замрзнати банани

Вкусна закуска полна со витамини за целото семејство
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Направете Баунти чоколатца од 4 состојки за само 10 минути

Познатиот добар вкус во кој ќе уживаат сите љубители на комбинацијата од кокос и чоколадо...
Датум: 29 мар 2014
, Автор:

Кујнски трик: Одвојте ги жолчките од јајцата, брзо и ефикасно

Традиционалниот начин на одвојување на жолчките не е којзнае колку тежок за умешните готвачи и пекари, но за нас обичните луѓе, ваков трик е повеќе од добредојден.
Датум: 28 мар 2014
, Автор:

Намирници кои слободно можете да ги јадете по истекот на рокот

Ако видите дека се ближи рокот на траење на одредени намирници, не мора да значи дека веднаш треба да ги фрлите.
Датум: 27 мар 2014
, Автор:

6 идеи за здрав, вкусен и диетален појадок

Треба да се направи баланс помеѓу диетите притоа задоволувајќи го гладот, и внимавајќи храната да биде здрава за да не може да ви наштети.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

Домашна бајадера готова за 20 минути

Вкусна чоколадна магија која ќе ве маѓепса со вкусот, но и со брзината на приготвување
Датум: 10 мар 2014
, Автор: