05 мај 2018 | Кафе пауза

Пишувајте за да научите, не само за да комуницирате со читателот

Искористете го процесот на создавање дело за да научите нови нешта.

„Антиејџ“ исхрана: 9 намирници кои го подмладуваат организмот

Вклучете ги овие намирници во секојдневното мени и зачувајте ги младоста и здравјето.

5 атрактивни модни парчиња кои додаваат некој килограм повеќе

Комбинирајте ги трендовите правилно и мудро за да постигнете впечатлив и убав изглед.

5 начини да препознаете дали страдате од комплексот „Пепелашка“

Овие Пепелашки не живеат во сегашноста, туку во некој свој замислен подобар живот кој ги чека некаде далеку.

Кучињата-терапевти се чудесни, но дали ја сакаат својата работа?

Кучињата, слично како и луѓето, умеат помалку или повеќе да манифестираат и стресно и пријателско однесување.

Одличен трик за педикир со сода бикарбона пред сезоната на сандали

По чизмите, чевлите и патиките, подгответе се за сезоната на сандалите.

4 хороскопски знаци кои ќе имаат најубав љубовен живот овој мај

Проверете дали на оваа листа го има и вашиот хороскопски знак.