02 мај 2018 | Кафе пауза

Вкусен чиа пудинг за љубителите на здравата исхрана

Едноставен природно благ десерт без нездрави шеќери и несакани калории

Дали можете да забележите што не е во ред со овие слики?

„Вие гледате, но не забележувате“, вели славниот детектив Шерлок Холмс.

Симптоми на труење со негативна енергија (и како да се излечите!)

Дали некогаш сте се почувствувале како темен облак да ви го скрил сонцето во вашиот живот?

Ако сакате да се храните подобро, треба да го промените омилениот вкус

Не постои човек во светот кој не е љубител на добра храна и кој сака да ужива во гурмански задоволства, иако е свесен дека може да биде штетна за него.

3 знаци дека не се чувствувате удобно околу вашиот партнер

Колку и да се обидувате да ги игнорирате знаците дека не ви е удобно околу партнерот, тие се таму.

10 нешта кои мажите ги прават во кревет, а жените не ги поднесуваат

Кои потези во кревет може да доведат до апсолутна катастрофа?

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Илка Брул е 26-годишна жена од Германија чија цел е да шири позитивност и да инспирира споделувајќи ја нејзината приказна.

10 трикови за зголемување на коефициентот на интелигенција, фокусот и креативноста

Важно е да знаете дека е возможно да ја зголемите моќта на вашиот мозок, како и вашата интелигенција со одредени вежби.

5 совети за подобрување на емоционалната интелигенција

Научете ги основните техники за создавање и развивање на високо ниво на емоционална интелигенција.

Некои од највознемирувачките приказни од ургентните центри

Од ужасни несреќи до пациенти со ментално нарушување, медицинските лица сведочеле на нешта што не можеме ни да си ги замислиме.

5 трикови за чистење на вашиот лаптоп и однадвор и однатре

Олеснете си ја работата така што најпрво ќе го исчистите лаптопот.
12