26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

„Потсетете го светот дека сите се убави.“

Ова се зборовите на Илка Брул, 26-годишна жена од Германија чија цел е да шири позитивност и да инспирира споделувајќи ја нејзината приказна.

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Од денот кога била родена, Илка имала проблематичен живот.

„Бев родена со расцеп на лицето и дишните канали на носот не ми беа правилно формирани. Покрај тоа ми недостигаше десниот канал за солзи, па постојано ми течеа солзи од десното око.“

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Денес, по безброј операции, Илка е силна жена полна со самодоверба и ја споделува нејзината приказна. Таа се надева дека ќе ги охрабри луѓето да се сакаат себеси. Пред 2 години почнала да позира за некој нејзин пријател фотограф.
26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

„Имаше многу позитивни коментари, па собрав храброст почесто да се покажувам онаква каква што сум. Чиста и непроменета.“

26-годишна жена ги руши стандардите за убавина со нејзиниот необичен изглед

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар