19 јуни 2018 | Кафе пауза

Ќе се воодушевите: Одберете една од овие слики и дознајте каква жена сте!

Нашите однесувања, навики и несвесни избори ни кажуваат многу за нас.

Истражување: Животните стануваат ноќни за да избегнат контакт со луѓето

Одбивајќи да живеат и да се однесуваат на oдржлив начин, луѓето ја уништуваат Земјата.

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

Иако летото е овде, многумина сè уште се чувствуваат изморено и депресивно.

6 хороскопски парови кои се како створени за да стапат во брак

Еве кои се тие 6 хороскопски парови, за коишто е голема веројатноста дека нивната врска ќе биде крунисана со брак.

Носорог сираче и неговиот пријател ќе го стопат вашето срце

Понекогаш врските и пријателствата доаѓаат од најнеобичните места...

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

Најголемиот музејски комплекс во светот организира изложби и настани од секој вид и за сечиј вкус.

Листа од корисни јаглехидрати кои ќе ви помогнат во борбата со килограмите

Многумина знаат дека диетата без јаглехидрати дава навистина брзи резултати, но слабеењето на овој начин не е правилно.

Како изгледале некои од најпознатите древни урнатини во минатото?

Иако посетата на овие места стари илјадници години е навистина инспиративна, понекогаш е тешко да си замислиме како изгледале.

Зошто треба да почнете да смрзнувате лимони?

На овој начин можете да го послужите во салата, на сладолед, во супа, со житарки, на вашиот омилен пијалак...

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

Руската артистка Лесја Гусева ни помага да го замислиме ова сценарио.

3-те хороскопски знаци кои најверојатно ќе се преселат во странство

Некои луѓе едноставно не се создадени за да останат на едно место целиот нивен живот.
12