Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

Иако за сите нас годините минуваат навистина брзо, многу ретко гледаме како изгледа стареењето во цртаните или стриповите. Дали сте се запрашале што би се случило ако нашите омилени ликови и суперхерои остарат и се пензионираат како секој обичен смртник? Руската артистка Лесја Гусева ни помага да го замислиме ова сценарио. Таа направила серија илустрации наречена „Пензионери“ и ги прикажала ликовите од Дизни, Марвел и Диси како стари луѓе. Погледнете како изгледа тоа.

1. Тор

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

2. Флеш

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

3. Супергрл и Вондер Вуман

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

4. Жена-мачка

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

5. Харли Квин

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

6. Џокер

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

7. Ариел

Како би изгледале некои од најпознатите ликови од стриповите и анимираните филмови кога ќе остарат?

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар