Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

Иако летото е овде, многумина сè уште се чувствуваат изморено и депресивно. Можеби нема веднаш да се ослободите од овие чувства, но веселите и топли фотографии ќе ви го подобрат расположението барем малку. Погледнете ги овие фотографии кои ја имаат потребната дневна доза позитива.

1. Ежето покажува колку многу цветови има

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

2. Јога на плажа со девојките

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

3. Зарем не изгледаат како проколнати равиоли?

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

4. „Само што му кажав на кучето дека е убаво“

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

5. „Го избањав Пинат и откако го исушив ми ја подаде раката“

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар