Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

Според статистиката, во 2017-та година музеите и институциите Смитсонијан биле посетени од 30 милиони луѓе. Најголемиот музејски комплекс во светот организира изложби и настани од секој вид и за сечиј вкус, а повеќето од работите што ќе ги најдете таму се навистина неверојатни.

1. Жена што јаде, реалистична скулптура

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

2. Печурки што се намалуваат и зголемуваат кога ќе застанете на осветлената платформа

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

3. Воведот на Уставот на САД на таблички за регистрација

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

4. Непознатиот политички затвореник

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

5. Инсталација од тапани што изгледаат како огледала и 9 тамбури во чест на жртвите од пукањето во црквата Чарлстон

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

6. Ракета пренесувана од гулаби

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

7. Домашен тест за бременост создаден во 1970-тите

Најневеројатните нешта во музејот Смитсонијан

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар