06 јуни 2018 | Кафе пауза

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

Талентираната уметница од Турција, Алија Чеглар, ја употребува уметноста на оптичките илузии, за да креира фантастични модни креации за нејзината 4-годишна ќерка.

3-секунден тест ќе ви открие во каква форма сте и колку долго ќе живеете

Погледнете го следното видео за подетални инструкции и дознајте во каква форма сте моментално!

10 освежителни и здрави рецепти за спа вода

Спа водата е вода во која додавате овошје, зеленчук, тревки па дури и цветови да цел да ѝ го подобрите вкусот.

Низ која чешма водата најбрзо ќе протече? Одговорот ќе ви открие нешто интересно за вашата интелигенција!

Ако сакате да дознаете нешто повеќе за својот коефициент на интелигенција, тогаш го имаме вистинскиот тест за вас!

15 одлични апликации што ќе ве направат попродуктивни

Научниците докажале дека нашата продуктивност се намалува поради поминувањето премногу време со нашите електронски направи.

Како изгледа производството на чоколадо?

Дом Рамзи од Лондон произведува чоколадо и решил да сподели како изгледа целиот процес.

Бидете подготвени: Јуни ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знаци!

Јуни на голем број знаци ќе им донесе навистина незаборавни моменти, но тоа не е случајот и со овие 3.

10 морничави писма од обожаватели до убијци и чудовишта

За секој човек кој направил некакво злодело, има цела толпа жени кои полудуваат по него.

8 предупредувачки знаци дека вашето срце не работи како што треба

Постојат многу знаци и предупредувања кои ќе ви помогнат навреме да откриете ако нешто не е во ред со вашето срце.

7 работи коишто луѓето ги откриваат за себе после тешко раскинување

Прочитајте ги овие 7 важни работи коишто луѓето ги откриваат, откако ќе раскинат со долгогодишниот партнер. Тие ќе ви помогнат да оформите цврста, долготрајна и хармонична врска во иднина.

10 необични примени на лушпата од банана

Најчесто, лушпите од банана завршуваат во кантата за отпадоци, после јадењето на плодот. Меѓутоа, дали сте знаеле дека постојат разни чудотворни примени на овој честопати занемарен продукт?

4-те хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се држат за рака

Некои луѓе не можат да ја замислат прошетката со партнерот без да го држат за рака...
12