Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

Талентираната уметница од Турција, Алија Чеглар стана популарна на Инстаграм, откако почна да објавува фотографии од нејзината ќерка Стефани, облечена во уникатни фустани. Таа ја употребува уметноста на оптичките илузии, за да ѝкреира фантастични модни креации на нејзината 4-годишна ќерка. Сите фустани, се направени од овојше, зеленчук, цвеќиња и малку „магија“. Во продолжение, погледнете фантастичните модни експерименти на ова интересно семејно дуо.

1. Дамата во црвено

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

2. Мода преземена од џунглата

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

3. Балерински вибрации

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

4. Здолништата со фалти, се секогаш тренди

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

5. Подготвена за на забава

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

6. Прекрасен почеток на утрото

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

7. Магданосот не е само здрав за јадење, туку е и многу модерен за носење

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!

8. Принцезата е подготвена за на бал

Ова слатко 4-годишно девојче облечено во фустани од храна, ќе ви го направи денот!
Погледнете ги останатите фотографии, на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар