Низ која чешма водата најбрзо ќе протече? Одговорот ќе ви открие нешто интересно за вашата интелигенција!

Низ која чешма водата најбрзо ќе протече? Одговорот ќе ви открие нешто интересно за вашата интелигенција!

Ако сакате да дознаете нешто повеќе за својот коефициент на интелигенција, тогаш го имаме вистинскиот тест за вас! Внимателно погледнете ја сликата на која се наоѓаат четири чешми. Прашањето е многу едноставно: Низ која чешма водата најбрзо ќе протече? Размислете добро и одберете. Вашиот избор ќе ги открие вашите интелектуални, но и животни вештини…

Ако сте ја избрале првата чешма…

Вие можеби не сте најпаметната личност на целиот свет, но без сомнение сте успеале да развиете интелект надвор од параметрите на вашето друштво. Обично пронаоѓате креативни одговори, но ги задржувате за себе и не ги делите со другите за да избегнете озборување. Сепак, имајте на ум дека кога ќе почнете тоа да го правите, сите многу полесно и побрзо ќе почнат да ве прифаќаат.

Ако сте ја избрале втората чешма…

Вие не сте некој што многу размислува, но знаете како да ја извлечете интелигенцијата од другите. Добро ја анализирате атмосферата околу себе и попрво би ги заобиколиле потешкотиите користејќи ја способноста на другите отколку вие самите малку да се помачите за да најдете решение.

Ако сте ја избрале третата чешма…

Вие сте апсолутен теоретичар. Можеби другите не ве ценат доволно затоа што не можат да ги сфатат сите ваши идеи, но ако соработувате со нив за вашите цели и стратегии, брзо ќе забележите дека ќе го подобрите својот интелект, како и ефикасноста.

Ако сте ја избрале четвртата чешма…

Вие чукате на вратата на гениите. Потребно ви е само да се свртите кон вистинските кон вистинските луѓе и извори. Ги трошите своите способности на тривијалности, наместо да се фокусирате на важните теми со цел вашиот мозок да го достигне својот целосен потенцијал.

Расположени сте за уште еден тест за интелигенција: Обидете се да ги одговорите овие прашања за помалку од 10 секунди!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар