12 јуни 2018 | Кафе пауза

Град во Холандија ги создава првите 3Д печатени куќи погодни за живот

Во овој процес се користат големи печатачи со бетон, а со нивна употреба се заштедува многу енергија и се намалува отпадот.

8-те најлоши особини на несигурните луѓе

Луѓето кои не се сакаат постојано си повторуваат дека не се привлечни, дека не можат да направат нешто и слично.

Колку кафе ви е потребно за да останете будни?

Ако сте големи обожаватели на кафето, сигурно не можете ни да си го замислите животот без него.

9 едноставни нешта што ќе ви помогнат да направите детоксикација на вашиот дом

Ако постојаното темелно чистење на домот не ви е омилена активност, постојат поедноставни начини со кои ќе ја намалите изложеноста на токсини.

Како се вљубуваат хороскопските знаци?

Секој ја доживува љубовта на различен и свој начин. Но дали знаевте дека вашето искуство со љубовта можеби е поврзано со вашиот хороскопски знак?

5 начини да ја подобрите вашата флуидна интелигенција

Рејмонд Кател е првиот човек кој идентификувал два вида интелигенција – кристализирана и флуидна.

3 комбинации со мед и цимет за добро здравје и витка линија

Комбинацијата со мед и цимет е одлична за здравјето затоа што го спречува насобирањето на маснотиите во организмот.

18-те нешта што Фејсбук ги следи и ги знае за вас

Во април оваа година основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг, сведочеше пред Конгресот за скандалот Кембриџ Аналитика.

Што се случува кога момчињата и девојчињата учат одделно 3 години?

Момчињата и девојчињата почнуваат да играат разни игри и да размислуваат различно уште во градинка.

7 неочекувани нешта поради кои прво исчезнува страста, а потоа и љубовта

Чувствувате како во последно време да не сте расположение за секс, или пак, да не уживате во сексуалните односи како порано?

Овие 7 хороскопски знаци веројатно нема да имаат среќа во љубовта ова лето

Доколку љубовниот хороскоп за 2018, на вашиот знак не звучи баш оптимистично, кренете ја главата високо и искористете го овој период за да се работите на некои креативни проекти и да се посветите на вашиот внатрешен мир и откривање на вашите потиснати желби.

Имате чувство како нешто да не е во ред со вашето тело? 4 знаци дека сте полни со токсини!

Ако го отворивте овој текст, сигурно имате некое чудно чувство дека нешто не е во ред со вашето тело.
12