30 јуни 2018 | Кафе пауза

5 причини зошто во секој оброк да додадете малку куркума

Благодарение на куркуминот, куркумата уште одамна се користи во борбата против инфекции, настинки, бронхит, астма...

Феноменот на духовна привлечност

Оваа привлечност многу често се меша со романтичната и сексуалната привлечност, но во исто време ви е јасно дека станува збор за нешто подлабоко...

Магичен колач: Една смеса за 3 фантастични слоја

Овој десерт го добил своето име затоа што во текот на печењето неговата структура се одвојува и се создаваат 3 различни слоја.

Неверојатни мурали што светат во темно

Унгарската уметница Боги Фабијан користи УВ-боја што самата ја направила, за да создава неверојатни мурали кои оживуваат навечер.

Како брзо да се ослободите од линиите од сончање?

На плажа се заспива многу често, па така можете да се разбудите со непосакуван дезен на вашата кожа.

Кој е вашиот најсреќен број според хороскопскиот знак?

Можеби тоа е бројот на вашиот стан од детството, некои цифри од стариот телефонски број, или пак толку случаен број што не ни знаете од каде потекнува.