21 јуни 2018 | Кафе пауза

12 бизарни одбрани за убиство кои биле прифатени

Понекогаш луѓето навистина се извлекуваат без казна за убиство, а ова се некои од најбизарните вакви случаи.

Коктел што не смеете да го пропуштите ова лето

Пробајте го овој коктел што е сличен на Мохито, но многу полесен и поосвежителен

Принцезата со бркови за која мажите се убивале

Оваа девојка била миленичка на шахот и важела за најубавото од сите деца.

10 знаци коишто ќе ви покажат колку сте посебни

Повеќето луѓе немаат голема почит кон себе, a многу поединци не сфаќаат колку се всушност посебни.

Магичен тест: Одберете ја својата птица и дознајте какво лето ве чека

Одберете една од нив и дознајте што има да ви каже таа за вашето лето!

50 мали нешта што прават мажите да се чувствуваат сакано во врската

Со овие мали гестови секој ден ќе му покажувате дека го сакате.

10 интересни факти за Интернационалната вселенска станица

Интернационалната вселенска станица е мултинационална станица изградена и управувана од САД, Канада, Јапонија, Русија и неколку европски држави.

4-те хороскопски знаци кои најверојатно ќе имаат креативно работно место

Очигледно е дека ни се потребни доктори, адвокати и бизнисмени за општеството да функционира.

Кое е значењето на овие 11 необични трикови во хотелската индустрија коишто ги збунуваат гостите?

Секој од нас сака да влезе во хотелска соба, којашто е совршено исчистена, отпадоците се фрлени и чаршавите се блескаво бели и чисти. Но, во хотелите има и некои чудни трикови со коишто се служи персоналот, а ги збунуваат гостите...

Згодни мажи кои биле родени како жени ги освојуваат срцата на сите

Трансродовите мажи и жени често се појавуваат на насловните страни на списанијата, како и на модните писти.

Погледнете што ќе се случи ако фрлите пенлива бомба за капење од 900 килограми во базен?

Луѓето коишто стојат зад Јутјуб каналот Vat19 биле љубопитни да го откријат тоа, па затоа решиле да направат купка-бомба со тежина од 900 кг и да ја пуштат во базен, за да видат што ќе се случи.

Стари насловни страници од списанија коишто ќе ги потсетат сите на возраст од 24-34 години, колку беше откачен светот тогаш

Можеби денешните насловни страници се премногу вештачки и „Фотошопирани“, но дали памтите колку откачено изгледаа пред само неколку децении? Еве ви прилика да се потсетите...
12