02 јули 2018 | Кафе пауза

Одберете го начинот на кој стоите и дознајте што им кажува тоа на луѓето околу вас

Говорот на телото е невербален начин на комуникација што открива многу за нашето мислење, расположение и карактер, без воопшто да отвориме уста.

Зошто чувствуваме носталгија?

Доколку побараме значење на зборот носталгија, ќе прочитаме дека тоа претставува силна тага, жал, копнеж по напуштениот дом, родно место или татковина.
Датум: 02 јул 2018
, Автор:

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Барате начин да го ја освежите летната гардероба? Тогаш жените од стариот Холивуд се вистинскиот избор за вас.

Најчудните барања во тестаментите на познатите личности

Кај многу познати личности во овој документ биле вклучени и неколку необични барања.

Илустратор црта уметнички дела на нечистите камиони и автомобили на улиците во Москва

Овие цртежи се толку добри, што некои од вас сигурно ќе посакаат да си го остават автомобилот нечист за да добијат вакво ремек-дело!

7 ветувања до кои треба да се држите целиот живот

Сигурно често си кажувате дека ќе ги следите вашите соништа, како новогодишните одлуки кои траат само до крајот на јануари.

Промени коишто ќе настанат во вашето тело ако секојдневно ги кревате нозете по 20 минути

Многу луѓе навистина ги ценат ефективните вежби за кои не е потребно многу време.

Зошто „лошите“ девојки се посреќни од „добрите“?

Девојките уште од најрана возраст се обидуваат да создадат посреќно опкружување...

Како да ја направите вашата коса подолга и погуста за само 30 дена?

Многу девојки се соочуваат со еден или повеќе проблеми во врска со нивната коса, па можеби овие трикови ќе ви помогнат да решите некои од нив.

Баклава со кардамом: Турски специјалитет што ги освојува македонските кујни

Не мора да одите во Истанбул за да го почувствувате вкусот на турските специјалитети

Јули ќе биде најдобар месец од годината за овие 3 хороскопски знаци

Дури и ако ги тргнете настрана забавите покрај базен, деновите на плажа и топлите ноќи, јули ќе биде неверојатен месец.

12 животни правила коишто морате да ги прекршите за да бидете вистински среќни

Некои општоприфатени застарени правила, дефинитивно треба да се прекршат ако сакате да ја одржите вашата хармонија и да се чувствувате вистински среќни. Еве кои се тие...
12