Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Барате начин да го ја освежите летната гардероба? Тогаш жените од стариот Холивуд се вистинскиот избор за вас. Покрај тоа што имале одлични костими за капење, овие дами знаеле како да ги носат прекрасните летни фустани. Жените од златната ера на Холивуд ги сакале формите и силуетите што се популарни и денес. Па, пред да одите на шопинг погледнете ги овие неверојатни предлози.

Џуди Гарланд, доцните 1930-ти

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Џин Тирни, 1940

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Рита Хејворт, 1945

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Дорис Деј, 1949

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Џин Тирни, 1950-ти

Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар