Илустратор црта уметнички дела на нечистите камиони и автомобили на улиците во Москва

Илустратор црта уметнички дела на нечистите камиони и автомобили на улиците во Москва

Воопшто не е чудно да забележите нечист автомобил додека шетате низ вашиот град. Некој од нас дури ја користат оваа шанса да напишат „Испери ме“ со цел да го научат мрзливиот сопственикот на вредна лекција за одржување на својот автомобил. Иако е инспириран од истата мисла, илустраторот Никита Голубев ја подигнува оваа активност на сосема ново ниво. Тој создава вистински уметнички дела на нечистите камиони и автомобили во Москва, со тоа брзо привлекувајќи го вниманието на целиот свет. Овие цртежи се толку добри, што некои од вас сигурно ќе посакаат да си го остават автомобилот нечист за да добијат вакво ремек-дело! Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар