Слатки и суптилни тетоважи на прсти кои ќе внесат малку креативност во вашиот живот

Слатки и суптилни тетоважи на прсти кои ќе внесат малку креативност во вашиот живот

Изгледа во последно време тетоважите на прсти се неверојатно популарни, најверојатно поради нивната суптилност поради која и сите ги сакаат. Тие се многу мали и не привлекуваат толку внимание како другите тетоважи, па токму затоа сигурно и повеќе луѓе се осмелуваат да ги направат. Погледнете ги овие кул идеи кои веднаш ќе ве инспирираат да почнете и вие да размислувате за ваша мала и слатка тетоважа на прстите.

Можете да ги одржувате нештата едноставни со племенски тетоважи...

Можете да ги одржувате нештата едноставни со племенски тетоважи…

…кои суптилно ја симболизираат вашата љубов кон пица.

…кои суптилно ја симболизираат вашата љубов кон пица.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар