17 април 2015 | Кафе пауза

Како да кажете „те сакам“ без навистина да ги изговорите овие зборови?

Да се изговори „те сакам“ е многу тешко. Не секој може да ги каже тие зборови со значење. Но, има начини како да ги кажете без навистина да ги изговорите.

Одлични и креативни начини на кои можете да го чувате велосипедот доколку живеете во мал стан

Доколку ентериерот е добро испланиран, тогаш може да се најде место за сè...

Зошто новите генерации не знаат да сакаат?

Се чини дека ситуацијата со текот на годините е сè полоша, па се поставува прашањето: Дали младите се тотално неспособно и неспремни да сакаат?

Најголемата причина за појава на депресија ширум целиот свет

Ова застрашувачко искуство може значително многу да ги зголеми шансите за развивање депресија, дури и повеќе ако сте генетски наклонети кон неа.

Слатки и суптилни тетоважи на прсти кои ќе внесат малку креативност во вашиот живот

Изгледа во последно време тетоважите на прсти се неверојатно популарни, најверојатно поради нивната суптилност...

Инспиративно и поучно: Кои се вистинските победници?

Погледајте околу вас и кажете си во себе дека сте преживеале. Овие зборови треба да ве охрабрат...

Сон од кафе, ванила и јаболко

Рецепт за кафе во кој не можете да не се заљубите!

Неочекувани нешта кои лицето ги открива за вашиот карактер и здравје

Не можете да судите за книгата по нејзината корица, но едно ново истражување спроведено од „BBC“ ни сугерира дека можете многу да откриете за една личност од нејзиното лице.

12 положби за фотографирање благодарение на кои вашите нозе ќе изгледаат многу послабо

Постојат неколку трикови со кои секоја од вас може да создаде илузија дека имате послаби нозе на фотографиите.

Вратете се во 70-тите: Модни комбинации за храбрите девојки

Ѕвонарките се враќаат на големата модна врата, а ние овој тренд го прифаќаме со раширени раце. Изгледаме повисоки, задникот изгледа одлично... што друго треба да се каже?!

7 витални избори кои мора да ги направите доколку сакате да бидете во среќна љубовна врска

„Тоа што некој ве сака со цело срце и душа ви дава сила, а тоа што сакате некого со цело срце и душа ви дава храброст.“ – Лао Цу
12