Нови идеи: 10 пролетни маникири што ќе посакате да ги копирате

Нови идеи: 10 пролетни маникири што ќе посакате да ги копирате

Кога станува збор за маникирот, оваа пролет е резервирана за живописни бои и шарени нокти, а истиот тренд ќе продолжи и во летните месеци. Оваа пролет нема да погрешите ако изберете оптимистички, весел и шарен маникир. Штом вашите нокти ќе бидат готови, нема да можете да ги тргнете очите од нив, а во продолжение ќе најдете инспирација за вашиот маникир.

1. Пролетни пастелни нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boise Nail Artist (@ajl.nails)

2. Едноставни пруги

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails)

3. Зелени нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Le (@amyle.nails)

4. Овошни нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

5. Нокти со пеги

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

6. Врвови во 3 бои

7. „Tie-Dye“ nokti

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nails By Fariha Ali (@nailjob)

8. „Colour-block“ нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalie Pavloski (@nataliepnails)

9. Нокти со златни рамки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cassandre Marie (@cassmariebeauty)

10. Цветни нокти

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ami Vega 💅🏿 (@amivnails)

Погледнете го овој апстрактен маникир што можете да го направите дома.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар