Нов пролетен тренд: Апстрактен маникир што можете да го направите дома

Нов пролетен тренд: Апстрактен маникир што можете да го направите дома

Можеби во последните неколку недели забележавте нов тренд на социјалните мрежи кога станува збор за маникирот. Станува збор за апстрактни цртежи на ноктите што се прават многу лесно, дури и ако ги правите сами дома. Бидејќи не следат одредени правила, многу се лесни за правење и носат доза на ведрина. Без разлика дали сте љубител на точки, линии или други фигури во различни бои, сега е време да го пробате овој маникир затоа што ќе биде голем хит оваа пролет. Погледнете ги фотографиите во продолжение за да најдете инспирација за вашиот следен маникир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Tran (@amyytran)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

Прочитајте која боја ќе биде многу популарна во сезоната пролет/лето 2021.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар